Lidé pomáhají lidem.

Proč jsme udělali DobroDal

Ahoj,

jsme Honza a Pavel, dva čtyřicátníci, kteří mají rodinu, práci a pozorují, jak nám rostou nejen děti.

Myšlenka založení DobroDalu vznikala postupně. Asi nejvíce nás ovlivnil rok 2021, ve kterém ještě v době pandemie udeřilo na Moravě tornádo a způsobilo katastrofu. Naplňovalo nás dobrým pocitem, že si lidé v této těžké době vzájemně pomáhali.

Na podzim 2021 se začaly výrazně zdražovat energie a nám bylo jasné, že tato situace postihne osoby všech sociálních skupin včetně těch nízkopříjmových, kam patří zejména senioři, samoživitelky a osoby se zdravotním omezením. Po únoru 2022 všechno nabralo na obrátkách. Energie začaly zdražovat ještě více a k nim se přidalo úplně všechno, na co si vzpomenete (potraviny, drogerie, oblečení, služby). Však všichni víme.

Krize se nás určitě dotkne, ale přežijeme ji. Chtěli jsme touto cestou přispět a pomoci tomu, aby tuto krizi překonalo co nejvíce lidí. DobroDal poskytuje cílenou pomoc, která nezabere moc času a její účinek je okamžitý. V rámci DobroDalu mohou zveřejňovat lidé v nouzi své žádosti o drobnou finanční výpomoc na nákup potravin, na doplatek za elektřinu, na školní potřeby, na zdravotní péči atd.

Také jsme chtěli, aby peníze skutečně putovaly na pomoc, proto se nikdy neposílají konkrétní osobě, ale přímo instituci či subjektu, který peníze po dotyčném oprávněně požaduje.

Do vytvoření projektu jsme vložili se svolením našich drahých poloviček vlastní peníze a byli bychom rádi, kdyby se DobroDal mezi lidmi rozšířil a pomáhal. My budeme první, kdo bude reagovat na žádost o pomoc. Jde o propojení lidí a nalezení dobrého pocitu z pomoci. Přičemž zneužití bude trestáno špatným svědomím.

Honza a Pavel

[text-blocks id="accesskeys"]